VII Jesienny Przegląd Piosenki

Wiejski Dom Kultury zaprasza do udziału w VII Jesiennym Przeglądzie Piosenki . Do przeglądu mogą się zgłosić dzieci i młodzież w dwóch kategoriach wiekowych 8-11 lat, 12-15 lat, soliści oraz zespoły wokalne. Regulamin i karta zgłoszeniowa oraz niezbędne oświadczenia dostępne pod plakatem .

Nowa stawka odsetek za zwłokę

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że zgodnie z Obwieszczeniem Ministra Finansów z dnia 14 września 2023 r., od dnia 7 września 2023 r. obowiązuje nowa stawka odsetek za zwłokę w wysokości 15% kwoty zaległości w stosunku rocznym.

Mobilny punkt rekrutacyjny Wojska Polskiego
W dniu 27 września br. przedstawiciele Wojskowego Centrum Rekrutacji w Bydgoszczy wystawią mobilny punkt rekrutacyjny w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tucholi. Zainteresowane osoby będą mogły uzyskać informacje na temat wstąpienia do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej i do innych ochotniczych form służby wojskowej.

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Bydgoszczy zaprasza na Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich. Wydarzenie odbędzie się w dniu 25 września 2023 roku w godz. od 11:00 do 13:30 w Wiejskim Domu Kultury w Kęsowie, ul. Główna 7, Kęsowo.

Edukacja ekologiczna w zakresie Odnawialnych Źródeł Energii w Żalnie

Zadanie – Edukacja ekologiczna w zakresie Odnawialnych Źródeł Energii w Żalnie – polegać będzie na edukacji przedszkolaków z Punktu przedszkolnego w Żalnie, uczestników zajęć Klubu Seniora w Żalnie oraz mieszkańców Żalna o procesie pozyskiwania energii ze źródeł alternatywnych sprzyjających ochronie środowiska.

Gmina Kęsowo bierze udział w programie rządowym "Laptop dla ucznia"

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego uczniowie IV klas publicznych i niepublicznych szkół podstawowych otrzymają bezpłatne laptopy, a nauczyciele dofinansowanie w wysokości 2,5 tys. zł na zakup sprzętu komputerowego. Podpisana przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę ustawa o wsparciu rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli jest kolejnym etapem w unowocześnieniu procesu dydaktycznego w polskich szkołach.

Zatrudnimy kierowcę

Urząd Gminy w Kęsowie zatrudni kierowcę kategorii B. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 523344091 wew. 23

Odsłonięcie nowej tablicy pamiątkowej w Drożdzienicy

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców 23 września 2023 r. na odsłonięcie nowej tablicy pamiątkowej pod Pomnikiem Pomordowanych podczas II Wojny Światowej w Drożdzienicy.

Wyłączenia prądu

Planowane wyłączenia prądu na terenie Gminy Kęsowo.

MiejscowośćDataGodzina
Na czas podłączenia i odłączenia agregatu prądotwórczego wystąpią krótkie przerwy w zasilaniu w miejscowości: Żalno ul. Polna, Tucholska numery nieparzyste od 7 do 17 oraz 31, parzyste od 14 do 28, Żalno Wybudowanie numery: 7, 8, i przyległe.
Prosimy o wyłączenie falowników przy instalacjach fotowoltaicznych, ponieważ uniemożliwiają one pracę agregatu. W przypadkach, gdy falownik nie zostanie wyłączony, ze względów bezpieczeństwa konieczne będzie wyłączenie danego odbiorcy, aby przeprowadzić zaplanowane prace i zasilić pozostałych klientów.
20 września0730-1630

Więcej informacji na stronie operatora

Trenuj z wojskiem

W 17 jednostkach wojskowych na terenie Polski, będzie można nauczyć się podstaw posługiwania bronią, strzelania, walki wręcz, dowiedzieć się co zrobić, gdy zawiedzie GPS, jak przetrwać w terenie i udzielić pierwszej pomocy. „Gwarantujemy profesjonalne szkolenie, wyżywienie oraz dobrze wykorzystany czas. Spędź z nami sobotę, a my nauczymy Cię jak się bronić i być bezpiecznym" – podkreślają instruktorzy Wojska Polskiego.

Ostrzeżenie meteorologiczne

Zjawisko/stopień zagrożenia: Upały/2

Data ważności: 14:00 dnia 11.09.2023r. do godz. 18:00 dnia 13.09.2023r.

Przebieg: Prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień od 28°C do 31°C. Temperatura minimalna w nocy od 14°C do 17°C.

Źródło: IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni 

PFRON otworzył zamiejscowy punkt CIDON w oddziale ZUS w Bydgoszczy

7 września w oddziale ZUS w Bydgoszczy odbyło się uroczyste otwarcie zamiejscowego punktu Centrum Informacyjno-Doradczego dla  Osób z Niepełnosprawnością (CIDON) Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Pierwszy w regionie CIDON otworzył Tomasz Maruszewski - Zastępca Prezesa Zarządu PFRON ds. Finansowych.

Harmonogram zebrań wiejskich sprawozdawczych

Od 14 września zapraszamy wszystkich mieszkańców na zebrania wiejskie sprawozdawcze. Szczegółowy harmonogram w dalszej części artykułu.

Uwaga emeryci i renciści!

Z początkiem września zmieniły się limity dorabiania dla rencistów i wcześniejszych emerytów. Będą obowiązywać do końca listopada. Aby nie narazić się na zmniejszenie świadczenia, przychód nie może przekroczyć miesięcznie 4904,10 zł brutto.

„Wrzesień dla przedsiębiorczych”

Starosta Tucholski oraz Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tucholi zapraszają na drugą edycję wydarzenia skierowanego do przedsiębiorców pod nazwą „Wrzesień dla przedsiębiorczych” oraz wszystkie osoby do 30 roku życia zarejestrowane jako bezrobotne lub poszukujące pracy w PUP oraz osoby niezarejestrowane do udziału w projekcie pilotażowym Informujemy-Wspieramy-Pomagamy – punkt doradztwa dla młodzieży. 

Podjęcie działań na rzecz ograniczenia negatywnych skutków zmian klimatycznych poprzez dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznych na budynku Szkoły Podstawowej w Kęsowie”

W dniu 31 sierpnia 2023 roku Gmina Kęsowo podpisała umowę o przyznanie pomocy na zadanie pn.: „Podjęcie działań na rzecz ograniczenia negatywnych skutków zmian klimatycznych poprzez dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznych na budynku Szkoły Podstawowej w Kęsowie”.

Dzień otwarty w Krajeńskim Parku Krajobrazowym

Krajeński Park Krajobrazowy zaprasza na "Dzień otwarty w Krajeńskim Parku Krajobrazowym" , który odbędzie się w najbliższy piątek tj. 8 września o godzinie 13.

Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju uruchomił portal kujawy-pomorze.info

Miło nam poinformować, że 29 sierpnia Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju uruchomił portal kujawy-pomorze.info