Oficjalna strona Gminy Kęsowo

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Naziemna telewizja cyfrowa w Twoim domu

logo cyfryzacja

Nadawanie programów telewizyjnych z multipleksów cyfrowych w standardzie DVB- T objęło już niemal cały obszar Polski. Sygnał analogowy z nadajnika zlokalizowanego w Trzeciewcu zniknie już 20 maja 2013 r. !

Jeżeli teraz odbierasz telewizję ze zwykłej anteny, a nie chcesz stracić obrazu telewizyjnego 20 maja, przygotuj się do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej.

Telewizor

Jeżeli posiadasz nowy telewizor z odbiornikiem MPEG-4 i dekoderem DVB-T, nie musisz nic kupować, wystarczy przestawić odbiornik na sygnał cyfrowy.

Jeżeli masz starszy telewizor bez MPEG-4 i DVB- T lub telewizor kineskopowy, kup dekoder do odbiorn naziemnej telewizji cyfrowej. 
Dekoder

Rozwiązanie polegające na zakupie dekodera jest tańsze i nie wymaga zmiany odbiornika. Cena takiego dekodera może wynosić ok. 80 - 150 zł.

Sprzęt do odbiorn naziemnej telewizji cyfrowej najlepiej zakupić u sprawdzonego sprzedawcy. 

Antena

Odbiór sygnału cyfrowego najczęściej umożliwi wykorzystywana antena do tej pory. Jeśli zapewnia dobry odbiór - nie wymaga zmiany. Jeśli decydujemy się na nową antenę, pamiętajmy, że najbardziej polecaną jest wieloelementowa antena kiernnkowa, zainstalowana na zewnątrz budynku, skierowana w stronę, z której dociera naj silniej szy sygnał telewizji cyfrowej.

Jeżeli posiadasz antenę satelitarną (np. Polsat Cyfrowy, Cyfra+, Telewizja N), lub odbierasz telewizję kablową - nie musisz nic robić ani kupować. 

Dostępne programy telewizyjne

MUX-l: TVP 1 HD, TVP 2, TVP INFO, Polo TY, ESKA TV, ATM Rozrywka TV, T-TV

MUX-2: Polsat, Polsat Sport News, TVN, TVN7, TV Puls, TV Puls 2, TV 4, TV6

MUX-3: TVP 1, TVP 2 HD, TVP INFO, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Polonia Zawartość programowa poszczególnych multipleksów może z czasem ulec zmianie. 

Infolinia

Jeśli nie jesteś pewien, czy twój telewizor spełnia wymagania do odbiorn bezpłatnej telewizji cyfrowej lub wiesz, że zakup dekodera będzie konieczny, ale masz wątpliwości, skorzystaj z bezpłatnej infolinii, gdzie dowiesz się wszystkiego, co powinieneś wiedzieć o odbiorze naziemnej telewizji cyfrowej. 

www.cyfryzacja.gov.pl

infolinia: 800 007 788

 

 

 

 

HERB szary

Dane kontakowe

Urząd Gminy w Kęsowie


ul. Główna 11
 89-506 Kęsowo


Telefony: 52 3344091, 52 3344089
Fax: 52 3344022
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.