Oficjalna strona Gminy Kęsowo

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Zobowiązania zawarte w umowach z ARiMR

armir1W związku z zaistniałymi szkodami powstałymi w wyniku nawałnic, silnych huraganowych wiatrów i trąb powietrznych, które miały miejsce w dniach 11-12 sierpnia 2017 r. na terenie województwa kujawsko-pomorskiego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa podjęła się dodatkowych działań, które mają uprościć prowadzone czynności wobec poszkodowanych. W związku z powyższym Beneficjenci, którzy otrzymali wsparcie w ramach PROW 2007-2013 lub 2014-2020, a w wyniku strat spowodowanych klęskami żywiołowymi lub innymi zdarzeniami o charakterze siły wyższej, nie są w stanie zrealizować choćby jednego z zobowiązań zawartych w umowie czy decyzji o przyznaniu pomocy powinni o tym poinformować Agencję.

Czytaj więcej...

ARiMR uspokaja - rolnik ma możliwość zmiany elementu proekologicznego zadeklarowanego we wniosku o przyznanie płatności

armir1Niektórzy rolnicy, mogą nie wywiązać się z zadeklarowanego we wnioskach o przyznanie płatności bezpośrednich, wysiania do 20 sierpnia międzyplonu ścierniskowego. Jeżeli jest to spowodowane złymi warunkami agrometeorologicznymi, rolnik ma możliwość zmiany elementu proekologicznego zadeklarowanego we wniosku o przyznanie płatności na inny obszar proekologiczny, np. na międzyplon ozimy, który należy wysiać od 1 lipca do 1 października i utrzymywać co najmniej do 15 lutego. Rolnik może także dokonać zmiany gatunku roślin wysiewanych w mieszankach jako międzyplony lub zmiany działki, na której będzie utrzymywany międzyplon deklarowany jako EFA.

Czytaj więcej...

Pomoc osobom niepełnosprawnym, poszkodowanym w wyniku nawałnic

LOGO PFRONWśród szerokiej grupy osób dotkniętych skutkami nawałnic, które ostatnio przeszły nad Polską, są także osoby niepełnosprawne. Osobom tym ze względu na stan ich zdrowia lub ograniczone możliwości samodzielnej egzystencji, musi być zapewniona wzmożona ochrona życia, zdrowia i mienia.

W związku z powyższym, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w chwili obecnej prowadzi intensywne działania w zakresie rozpoznania potrzeb osób niepełnosprawnych poszkodowanych w wyniku ostatnich zdarzeń pogodowych.

Czytaj więcej...

Wywóz odpadów

azbestW  związku z wystąpieniem gwałtownych zjawisk atmosferycznych, P.U.K. CORIMP  z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Wojska  Polskiego 65, 85-825 Bydgoszcz tel. 52 320 81 85, zapewnia usługi wywozu odpadów budowlanych tj. gruz, pokrycia dachowe (oddzielić papę), których nie jest w stanie właściciel wysegregować we własnym zakresie. Postawienie pojemnika odbywa się na indywidualne zlecenie właściciela nieruchomości i na koszt właściciela.
Z pokrycia dachowego oddzielić eternit, który  należy owinąć folią i złożyć w jednym miejscu na paletach. Pokruszone płyty azbestowo – cementowe należy spakować w worki na odpady komunalne i również złożyć na paletach. Podczas prac przy porządkowaniu wyrobów azbestowo – cementowych, należy wyposażyć się w odpowiedni ubiór i maskę osłaniającą  drogi oddechowe.

Odbiór eternitu gwarantuje Firma  „ECO-POL” Sp.z o.o. z siedzibą w Pruszczu , ul. Dworcowa 9, 86-120 Pruszcz tel. 52 330 80 65.
Koszt wywozu ponosi właściciel.

Informacja na temat stacjonowania Mobilnych Biur PZU Pomocy

Poniedziałek 21 sierpnia:
1.    Wołów – Dolnośląskie
2.    Sośno – Kujawsko-pomorskie

Wtorek 22 sierpnia:
1.    Kęsowo - Kujawsko-pomorskie
2.    Gostycyn – Kujawsko-pomorskie
3.    Brusy – Pomorskie

Środa 23 sierpnia:
1.    Wałdowo – Kujawsko-pomorskie
2.    Tuchola - Plac Wolności - Parking – Kujawsko-pomorskie

Infolinia

ug tabliczkaKujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy (od jutra do odwołania) uruchamia linie telefoniczne czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 17.00 oraz w soboty i niedziele od godziny 10.00 do 16.00

Pod wskazanymi numerami telefonów można uzyskać informacje dotyczące szacowania szkód, które powstały w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych w dniach 11-12.08.2017 r.

  • w sprawach szkód rolniczych 52/ 349 75 14  lub 603 392 748
  • w sprawach szkód mieszkaniowych 52/ 349 76 87

Pomoc dla poszkodowanych w nawałnicy

ug tabliczkaGmina Kęsowo utworzyła konto dla osób najbardziej poszkodowanych w nawałnicy- burzy z dnia 11-12 sierpnia 2017r..

Darczyńców prosimy o wpłacanie środków na specjalnie utworzone konto na ten cel pn. „ Pomoc dla poszkodowanych w nawałnicy - GMINA KĘSOWO” nr rachunku bankowego 75 8174 0004 0000 0358 2000 0018 Bank Spółdzielczy w Tucholi.

Pomoc poszkodowanym – do kogo zgłosić szkodę

Osoby poszkodowane w nawałnicy burzowej w dniu 11 sierpnia 2017 roku mogą zaistniałe szkody zgłaszać do:
1. Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej w poszczególnych gminach. Udzielona kwota zapomogi bezzwrotnej osiągnąć może max. 6 tys. zł
2. Urzędów Gmin, gdzie powołano Komisje Budowalne, które szacują straty materialne w budynkach i lokalach mieszkalnych. Kwota pomocy może osiągnąć max. 100 tys. zł. Budynki gospodarcze oceniane będą tylko pod kątem możliwości użytkowania.

Osoby, które miały wykupione polisy ubezpieczeniowe zgłaszają zaistniałe straty bezpośrednio do firm ubezpieczeniowych.
Ponadto powiat tucholski powołał Komitet Społeczny „Solidarni z poszkodowanym” z siedzibą w Tucholi, ul. Pocztowa 7 (Starostwo Powiatowe).

Środki można przekazywać na wyodrębnione konto powiatu tucholskiego nr:
20 1560 0013 2340 9874 1000 0042

Komitet Społeczny „Solidarni z poszkodowanym” będzie prowadził również zbiórki do „puszek” na terenie powiatu tucholskiego. Szczegóły podawane będą na bieżąco. Osoby, które potrzebują pomocy rzeczowej np. środków czystości, pościeli mogą zgłaszać się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi, ul. Pocztowa 7.

Wszystkim Darczyńcom z góry dziękujemy za okazaną poszkodowanym pomoc!

Wydział Organizacyjny – Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego

Dożynki Gminne 2017

thunib dozyki 2016Serdecznie zapraszamy na dożynki gminne, które w tym roku odbędą się 2 września.

Wśród wystawa pojazdów zabytkowych, występy artystyczne, turniej sołectw, rozstrzygnięcie konkursu wieńców dożynkowych, atrakcje dla najmłodszych oraz zabawa taneczna z Radiem Weekend.

Gwiazdą tegorocznych dożynek będzie zespół Blue Box.

Nabór uczestników do „Kujawsko – Pomorskiej Akademii Młodych Liderów”

trgpTowarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica ogłasza nabór uczestników na szkolenia w ramach projektu „Kujawsko Pomorska Akademia Młodych Liderów.”

Szkolenia skierowane są do mieszkańców obszarów wiejskich z województwa kujawsko – pomorskiego do 35 roku życia - członków ngo, sołtysów, radnych lub osób, które w przyszłości chcą pełnić rolę lidera lokalnego.

Czytaj więcej...

Niższy wiek emerytalny od 1 października 2017 r.

krusKasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że wiek emerytalny – podwyższany stopniowo od 1 stycznia 2013 r. – w III kwartale 2017 r. będzie jeszcze wynosił co najmniej 61 lat i 3 miesiące – dla kobiet oraz co najmniej 66 lat i 3 miesiące – dla mężczyzn. Natomiast od 1 października 2017 r. wiek emerytalny zostaje obniżony do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.

Czytaj więcej...

Uruchomienie syren alarmowych

syrenaW ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania, celem jednoczesnego upamiętnienia 73 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, w dniu 1 sierpnia 2017 r. na terenie gminy Kęsowo włączone zostaną syreny alarmowe.

 

 

Dotacje na inwestycje w przetwórstwo produktów rolnych.

armir1Do dnia 3 sierpnia 2007 r. można składać wnioski o dofinansowanie w zakresie “Wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” finansowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020 w oddziałach regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dofinansowanie jest przyznawane w formie refundacji, maksymalnie 50 proc. kosztów kwalifikowalnych poniesionych na realizację inwestycji. Maksymalna dotacja na firmę może wynieść 300 tys. zł. Minimalna wysokość pomocy jaką można otrzymać nie może być mniejsza niż 10 tys. zł.

Czytaj więcej...

 

 

 

 

HERB szary

Dane kontakowe

Urząd Gminy w Kęsowie


ul. Główna 11
 89-506 Kęsowo


Telefony: 52 3344091, 52 3344089
Fax: 52 3344022
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.