Oficjalna strona Gminy Kęsowo

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

„Młodzież kontra… Różewicz” w WDK w Kęsowie

teatr thunibGminna Bibliotek Publiczna oraz Wiejski Dom Kultury zapraszają na przedstawienie teatralne „Młodzież kontra… Różewicz”, które odbędzie się w środę 21 marca o godzinie 1900 w Wiejskim Domu Kultury w Kęsowie.

Podopieczni Chojnickiego Studia Rapsodycznego zmierzyli się z twórczością jednego z najgenialniejszych polskich poetów. Tego, który idzie w poprzek modzie i prądom. Osobny i wielki.

Nowy portal Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej

baby thunibRuszył nowy portal zawierający informacje na temat form opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.

Strona ta skierowana jest do rodziców małych dzieci, którzy chcieliby skorzystać z usług żłobków i klubów dziecięcych, do gmin, które prowadzą żłobki lub kluby dziecięce lub też chciałyby je utworzyć, a także do podmiotów, które zamierzają rozpocząć działalność gospodarczą w ww. formach (przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe).

Ponadto, na stronie znajdują się informacje skierowane do osób, które chciałyby zawodowo zająć się opieką nad małymi dziećmi, tzn. zostać nianią opiekunem dziennym lub opiekunem w żłobku.

Więcej informacji na stronie portalu:  zlobki.mpips.gov.pl/

Szkółki piłkarskie Nivea

niveaW 2012 firma Nivea uruchomiła program "Szkółki Piłkarskie NIVEA". Dzięki niemu 100 szkół podstawowych lub dziecięcych klubów piłkarskich w całej Polsce, trenujących piłkę nożną z dziećmi w wieku 7-13 lat, otrzyma najwyższej klasy program treningowy oraz sprzęt sportowy. Aby zapewnić najwyższy standard i wartość merytoryczną szkoleń, w charakterze partnera NIVEA zaprosiła do współpracy jedną z najlepszych szkółek piłkarskich na świecie – Akademię Ajax Amsterdam.

Aby wziąć udział, w głosowaniu należy zarejestrować się z w serwisie wypełniając formularz. Głosy można oddawać codziennie do 17 czerwca 2012 r. W ramach głosownia zostanie wyłonionych 100 zwycięskich szkół/klubów w czterech terminach, po 25 w każdym z nich.

Szczegółowe informacje o akcji
LKS
RORAJ

Wakacyjne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników

krus thunibW okresie wakacji 2012 roku KRUS zorganizuje turnusy rehabilitacyjne dla 1216 dzieci rolników uprawnionych do świadczeń Kasy.

W województwie kujawsko-pomorskim z rehabilitacji będzie mogło skorzystać 74 dzieci z chorobami układu oddechowego i układu ruchu, urodzonych w latach 1997 – 2005. Turnusy rehabilitacyjne będą zorganizowane w Centrach Rehabilitacji Rolników w: Szklarskiej Porębie (w okresie od 11 do 31 lipca dla dzieci ze schorzeniami układu oddechowego) i Jedlcu (w okresie od 18 lipca do 7 sierpnia dla dzieci ze schorzeniami układu ruchu).

Turnus będzie trwał 3 tygodnie, a pełna odpłatność za pobyt dziecka wyniesie 200zł + koszty podróży. Przewóz dzieci zapewni Oddział Regionalny KRUS w Bydgoszczy.

Czytaj więcej...

Konkurs ofert na wykonywanie zadań publicznych w 2012 roku

sport thunibWójt Gminy Kęsowo podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 09.02.2012 r. na posiedzeniu Komisji Konkursowej zostąły przyznane dotacje ze środków puvlicznych na dofinansowanie zadań:

I. Upowszechniania i rozwoju sportu i rekreacji,

II. Upowszechniania kultury i sztuki,


Treść ogłoszeń do pobrania pod adresem:

bip.kesowo.samorzady.pl/kat/id/21

Wyniki konkursu do pobrania pod adresem:

bip.kesowo.samorzady.pl/art/id/2470 

Nauka języka angielskiego w WDK

england thunibW związku z realizacją na terenie powiatu tucholskiego projektu "AKTYWIZACJA MIESZKAŃCÓW OBSZARÓW WIEJSKICH POPRZEZ NA UKĘ JĘZYKA ANGIELSKIEGO" mającego na celu kształcenie osób dorosłych, młodzieży oraz dzieci zamieszkałych na terenach gmin wiejskich i miejsko-wiejskich w zakresie nauki języka angielskiego od podstaw, prowadzimy nabór uczestników projektu.

Zapisy w WDK w Kęsowie do 15.02.2012 r., pod nr.tel. 523344092, 535363677

4 godziny nauki w miesiącu za jedyne 30 zł. Warto inwestować w siebie!!!

Wyjazd do opery

OperaNova thunib

Gmina Kęsowo zaprasza wszystkie osoby chętne na wyjazd do Opery Nova w Bydgoszczy na operę „LAKME” w dniu 28 lutego wyjazd o godz. 1715. Miejsce zbiórki - przy urzędzie gminy w Kęsowie. Cena biletu 35 zł.

Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Pani Beaty Wiśnioch i Pani Moniki Trzeciak pod numerem telefonu 52 3344091 wew.32 lub osobiście w Urzędzie Gminy w Kęsowie pokój nr 7

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń, które przyjmowane będą do dnia 17 lutego 2012 roku.

Aktywna wieś

Baner aktywawie thunib15 grudnia rozpoczął swoją działalność nowy portal internetowy: www.aktywnawies.pl, na którym zamieszczane są informacje o różnych wydarzeniach i atrakcjach na obszarach wiejskich (i w miasteczkach do 25 tys.) na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.  Strona działa pod adresem:

http://www.aktywnawies.pl/

Portal jest skierowany do turystów i mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego. Dzięki niemu w łatwy sposób będzie można dotrzeć do wskazanych przez Państwa miejsc i wydarzeń oraz wypromować własny region, budować tożsamość lokalną, dbać o dziedzictwo naturalne, kulturalne i społeczne. To doskonały sposób wymiany informacji, nawiązania współpracy między różnymi organizacjami, promocji własnego regionu, miejsc, osób i aktywności obywatelskiej. Dlatego też serdecznie zachęcamy Państwa do kontaktu z nami i zaprezentowania lokalnych dóbr w kreowanym przez nas portalu internetowym. Wystarczy się zalogować i wysłać opis, który chcą Państwo opublikować, wraz ze zdjęciami, w zakładce "Logowanie".

Bale karnawałowe

carnaval thunibKoło Gospodyń Wiejskich zaprasza na bal karnawałowy, który odbędzie się 4 lutego 2012 od godziny 1900 w Wiejskim Domu Kultury w Kęsowie.

Na balu zagra zespół „RYTMIX”. Cena biletu 120 zł od pary, w tym pełne wyżywienie.

Więcej informacji oraz rezerwacja biletów w WDK lub pod numerem telefonu 52 3344092


Natomiast Rada rodziców, Dyrekcja i Nauczyciele ZS Kęsowo zapraszają na bal 11 lutego 2012 od godziny 1900 w Zespole Szkół w Kęsowie.

Do białego rana przygrywać będzie zespół „MAJAX”.  Koszt zabawy to 50 zł od osoby (100 zł od pary). W cenie wliczone wyżywienie.

Szczegóły, zapisy oraz wpłaty w sekretariacie szkoły 52 3344012

Postaw na NIEzależnych

rce plakat_diabetycy_thunib

Weź udział w projekcie Postaw na NIEzależnych

W PIERWSZYM ETAPIE projektu pomożemy Ci:
• nabyć praktyczne umiejętności ułatwiające samodzielne funkcjonowanie w środowisku rodzinnym, społecznym i zawodowym,
• poznać i prakt
• dbać o dobrą kondycję psychofizyczną,ykować zasady zdrowego stylu życia i przeciwdziałania powikłaniom cukrzycowym,
• uporać się z problemami psychicznymi i ograniczeniami fizycznymi,
• opanować umiejętność posługiwania się komputerem, programami i urządzeniami pozwalającymi na skuteczną komunikację z innymi na odległość,
• odkryć swoje możliwości i podzielić się z innymi swoim doświadczeniem,
• znaleźć czas dla siebie i swoich zainteresowań.

REGIONALNE CENTRUM EDUKACJI W BYDGOSZCZY

ul. Powstańców Wielkopolskich 33, pok. 21,85-090 Bydgoszcz Tel. 52 341 12 51 wew. 246 lub 784 316 161, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. "> Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. strona informacyjna projektodawcy i realizatora projektu: www.rce.pl

Udział w projekcie jest bezpłatny!!! Zapewniamy zwrot kosztów dojazdu, przerwy kawowe i lunchowe, noclegi dla osób zamiejscowych.

Nowy termin składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego

tax thunib

W terminie od 1 lutego 2012 r. do 29 lutego 2012 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza, lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 września 2011r. do 31 stycznia 2012r.,

W terminie od 1 sierpnia 2012 r. do 31 sierpnia 2012 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza, lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2012r. do 31 lipca 2012r. W ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2012r.

Turniej piłki ręcznej w Kęsowie

lks ksowo czerwone

Drużyna LKS Kęsowo przygotowuje się do rundy rewanżowej II ligi piłki ręcznej. W dniach 14-15 stycznia w Kęsowie zorganizowany będzie Turniej Piłki Ręcznej Seniorów o Puchar Wójta Gminy Kęsowo.

Uczestniczyć w nim będą drużyny II-ligowe z Gryfina, Koszalina, Strzelna i gospodarze zawodów LKS Kęsowo.

Wójt Gminy Kęsowo oraz firma Auto-Handel Małgorzata Luptowska ufundują nagrody dla wyróżniających się zawodników turnieju. Już teraz zapraszamy wszystkich kibiców piłki ręcznej do hali w Kęsowie.

Czytaj więcej...

Ogólnokrajowy konkurs "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne"

Logo Bezpieczne gost k

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłasza X edycję konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” dla osób prowadzących produkcyjną działalność rolniczą.

Honorowy Patronat nad konkursem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej – Bronisław Komorowski.

 

Czytaj więcej...

Wesołych Świąt

zyczenia swiateczne_2011

Bądź legalnie - abolicja.gov.pl

abolicja thunibOd 1 stycznia 2012 roku rusza abolicja dla cudzoziemców, którzy nielegalnie przebywają w Polsce. Cudzoziemcy, którzy chcą zalegalizować swój pobyt będą musieli złożyć wnioski do właściwego wojewody. Wnioski będzie można składać przez sześć miesięcy.

 

Czytaj więcej...

 

 

 

 

HERB szary

Dane kontakowe

Urząd Gminy w Kęsowie


ul. Główna 11
 89-506 Kęsowo


Telefony: 52 3344091, 52 3344089
Fax: 52 3344022
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.