Oficjalna strona Gminy Kęsowo

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Zapytanie ofertowe

Gminna Biblioteka Publiczna w Kęsowie w związku z zamierzeniem zapotrzebowania na usługę polegającą na przygotowaniu wyżywienia dla gości w ramach projektu pn.„ Organizacja VIII Pikniku Historycznego w gminie Kęsowo” zaprasza do składania ofert na realizację poniższego zamówienia.

Czytaj więcej...

Naziemna telewizja cyfrowa w Twoim domu

logo cyfryzacja

Nadawanie programów telewizyjnych z multipleksów cyfrowych w standardzie DVB- T objęło już niemal cały obszar Polski. Sygnał analogowy z nadajnika zlokalizowanego w Trzeciewcu zniknie już 20 maja 2013 r. !

Jeżeli teraz odbierasz telewizję ze zwykłej anteny, a nie chcesz stracić obrazu telewizyjnego 20 maja, przygotuj się do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej.

Czytaj więcej...

Bezpieczne Bory 2013

bezpieczne bory

Straż Gminna w Kęsowie, Komenda Powiatowa Policji w Tucholi oraz Gmina Kęsowo serdecznie zapraszają na imprezę tematyczną „Bezpieczne Bory 2013”, która odbędzie się w dniu 4 maja od godziny 1500 w paku wiejskim w Kęsowie

W programie:

 • Konkursy dla dzieci o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym
 • Pokaz tresury psów policyjnych
 • Symulator zderzeń, dachowania oraz jazdy po spożyciu alkoholu
 • Znakowanie rowerów
 • Prezentacja pracy technika kryminalistyki KPP Tuchola
 • Stanowisko ekspozycyjne Straży Gminnej w Kęsowie
 • Stanowisko ekspozycyjne PZU
 • Stanowisko ekspozycyjne szkoły jazdy
 • Koła gospodyń wiejskich – lokalne przysmaki
 • Zabawa taneczna z zespołem FAKIR – rozpoczęcie o godzinie 2000
 • Zakończenie imprezy o godzinie 200

Ankieta badająca satysfakcję klientów z obsługi w Urzędzie

ankietaSzanowni Państwo, W trosce o dobro klientów Urzędu chcemy polepszać jakość naszych usług. Prosimy o  podzielenie się swoimi uwagami, na temat funkcjonowania Urzędu oraz udzielenie odpowiedzi na  pytania. Wyniki ankiety umożliwią identyfikację obszarów, gdzie może nastąpić poprawa jakości naszych usług.

Ankieta dostępna jest pod adresem: http://dobryurzad.powiat.pl/ankieta/ankiety/ankiety_kesowo

 

Konkurs fotograficzny „Mój Orlik”

orlik thunibUrząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Mój Orlik”. Nagrodzeni zostaną autorzy najlepszych zdjęć prezentujących aktywność sportową na obiektach wybudowanych w ramach programu „Moje boisko – Orlik 2012”. Nagrodą dla zdobywców trzech pierwszych miejsc są rowery turystyczne. Fotografie należy przesyłać do 20 kwietnia.

Czytaj więcej...

Wesołych Świąt

wielkanoc 2013

Nordic Walking w Kęsowie

walkingDla uczczenia światowego Dnia Zdrowia Gmina Kęsowo włącza się w kampanię pt. „Zdrowe bicie serca” i zaprasza wszystkich chętnych promujących zdrowy styl życia do udziału w marszu z kijkami (Nordic Walking). 

Marsz odbędzie się dnia 09.04.2013 r. o godz. 1600. Wymarsz spod Urzędu Gminy w Kęsowie. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Wybory uzupełniające do Rady Gminy w Kęsowie

wybory 2013W związku z rezygnacją z funkcji radnego Pana Marka Wilkowskiego, wybory uzupełniające do Rady Gminy w Kęsowie przeprowadzone zostaną w dniu 26 maja 2013 roku.

Wszelkie informacje na temat wyborów uzupełniających do Rady Gminy w Kęsowie zarządzonych na dzień 26 maja 2013 r. można uzyskać na stronie internetowej PKW w Bydgoszczy, pod adresem:

http://bydgoszcz.pkw.gov.pl/aktualnosci/wybory-uzupelniajace-do-rady-gminy-w-kesowie-zarzadzone-na-dzien-26-maja-2013-r.html

Program do wypełniania dokumentów zgłoszenia komitetu wyborczego organizacji społecznej oraz komitetu wyborczego wyborców dostępny jest pod adresem:

http://ext.kbw.gov.pl/smd2010/

Tworzymy wioskę tematyczną

plakat wioska thunibGminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kęsowie, zaprasza mieszkańców sołectwa Żalno do udziału w projekcie systemowym, w ramach którego zostaną przeprowadzone działania, dzięki którym można nabyć dodatkowe umiejętności oraz współuczestniczyć w tworzeniu WIOSKI KWIATOWEJ na terenie sołectwa Żalno.

W programie m.in.:

 • Wyjazd integracyjny
 • Otwarcie wioski

Zgłoszenia do udziału w projekcie przyjmuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kęsowie osobiście lub telefonicznie pod nr 52 3344133 w terminie od 18 do 29 marca 2013 r.

 

Siłownia plenerowa wraz ze ścieżką spacerową w Żalnie

Zdjecie0191W Żalnie, na placu zabaw zbudowana została siłownia plenerowa wraz ze ścieżką spacerową. Inwestycja ta zostanie sfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-20013 z konkursu ogłoszonego przez LGD „Bory Tucholskie” w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów.

Powstanie nowego obiektu rekreacji było możliwe dzięki Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Sołectwa Żalno, które złożyło projekt na budowę siłowni i ścieżki, zaangażowaniu mieszkańców Żalna, którzy samodzielnie wykonali ścieżkę spacerową oraz Gminie Kęsowo, która dofinansowała wykonanie projektu wraz z kosztorysem inwestorskim i udzieliła pożyczki stowarzyszeniu na zakup urządzeń siłowni plenerowej.

Czytaj więcej...

Nowy system gospodarki odpadami

smieci thunibOd 1 lipca 2013 roku czekają nas zmiany w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych. Zasady te zostały wprowadzone w celu doprowadzenia zgodności gospodarki śmieciowej z wymogami Unii Europejskiej.

Wypełniając ustawowy nakaz Gmina Kęsowo od 1 lipca musi przejąć wszystkie obowiązki z zakresu odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych.

Oznacza to, że dotychczasowe umowy zawierane indywidualnie przez mieszkańców lub zarządców nieruchomości ( np. spółdzielnie mieszkaniowe) z przedsiębiorcami odbierającymi odpady przestaną obowiązywać po 1 lipca 2013r.

Czytaj więcej...

Najpiękniejsza palma wielkanocna

plakat palma

Wiejski Dom Kultury, Sołectwo Kęsowo, Parafia Rzymsko - Katolicka Jeleńcz –Kęsowo oraz Gmina Kęsowo serdecznie zapraszają do udziału w konkursie na „NAJPIĘKNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ”.

Palmy oceniane będą w następujących kategoriach:
Kategoria I – najwyższa
Kategoria II – najpiękniejsza
Kategoria III – regionalna, tradycyjna

Gotowe prace należy dostarczyć do 20.03.2013 r. do Wiejskiego Domu Kultury w Kęsowie. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 22.03.2013 r. Numer kontaktowy: 53 3344092 lub 535 363 677

Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Kęsowo

plakat bezpieczenstwo 2013Straż Gminna w Kęsowie oraz Gmina Kęsowo serdecznie zapraszają na Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Kęsowo, który odbędzie się 9 marca 2013 r. od godziny 900 w hali sportowej przy Zespole Szkół w Kęsowie. Oprócz emocji sportowych organizatorzy zapewniają także szereg atrakcji takich jak: pokaz udzielania pierwszej pomocy, galeria prac plastycznych uczniów szkoły podstawowej o tematyce bezpieczeństwa na drogach, wypieki i grochówka Koła Gospodyń Wiejskich. Na turnieju zostanie także przeprowadzona zbiórka publiczna na rzecz Fundacji Zielony Liść. Razem wygramy z wypadkami drogowymi.

Wakacyjne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników

krusW okresie wakacji 2013 roku KRUS zorganizuje turnusy rehabilitacyjne dla 1200 dzieci rolników uprawnionych do świadczeń Kasy. W województwie kujawsko-pomorskim z rehabilitacji będzie mogło skorzystać 68 dzieci z chorobami układu oddechowego i układu ruchu urodzonych w latach 1998 – 2006. Turnusy rehabilitacyjne zostaną zorganizowane w Centrach Rehabilitacji Rolników w: Świnoujściu (w okresie od 11 do 31 sierpnia, dot. dzieci ze schorzeniami układu oddechowego) i Jedlcu ( w okresie od 8 do 28 lipca, dot. dzieci ze schorzeniami układu ruchu).

Turnus trwa 3 tygodnie, a pełna odpłatność za pobyt dziecka na takim turnusie wynosi 200zł + koszty podróży (wg obowiązującej taryfy PKS i PKP 2kl. w obie strony). Transport dzieci zapewni KRUS.

Uczestnicy turnusów rehabilitacyjnych mają zapewnione całodzienne wyżywienie, całodobową opiekę lekarsko-pielęgniarską oraz indywidualny program rehabilitacyjny. Opiekę nad dziećmi sprawuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna.

Czytaj więcej...

Waloryzacja emerytur i rent rolnych od 1 marca 2013 r.

krusOd 1 marca 2013 r. świadczenia emerytalno-rentowe przysługujące do 28 lutego 2013 r. podlegają waloryzacji wskaźnikiem waloryzacyjnym wynikającym z ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz. U. z 2009 r., Nr 153, poz. 1227 z późn. zm.), wynoszącym 104,0%. W KRUS waloryzacja obejmie około 1,3 mln świadczeń.

Czytaj więcej...

 

 

 

 

HERB szary

Dane kontakowe

Urząd Gminy w Kęsowie


ul. Główna 11
 89-506 Kęsowo


Telefony: 52 3344091, 52 3344089
Fax: 52 3344022
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.