Oficjalna strona Gminy Kęsowo

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Przebudowa ulicy Kasztelańskiej, Wiatrakowej i Szkolnej w miejscowości Żalno

wiatrakowaW dniu 30 listopada 2015 roku ukazała się wstępna lista rankingowa dofinansowania inwestycji w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Inwestycja Gminy Kęsowo pod nazwą „Przebudowa ulicy Kasztelańskiej, Wiatrakowej i Szkolnej w miejscowości Żalno, gmina Kęsowo” znalazła się na 29 pozycji, gdzie możliwość dofinansowanie otrzymały w 2016 roku wnioski samorządów do 22 pozycji.

Czytaj więcej...

Wyniki konkursu ofert na wykonywanie zadań publicznych

ug tabliczkaWójt Gminy Kęsowo podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 27.01.2016 r. na posiedzeniu Komisji Konkursowej zostały przyznane dotacje ze środków publicznych na dofinansowanie zadań: 1. Upowszechnianie kultury fizycznej, 2. Kultura i sztuka.

Wyniki można pobrać pod tym adresem

XVI Sesja Rady Gminy w Kęsowie

rgInformujemy, że na dzień 28 stycznia br. (czwartek) o godzinie 1100 w WDK Kęsowo zwołana została XVI Sesja Rady Gminy w Kęsowie.

Czytaj więcej...

Usuwanie wyrobów zawierających azbest

azbest thunibWzorem lat ubiegłych również w bieżącym roku Gmina Kęsowo będzie ubiegała się o dofinansowanie przedsięwzięć związanych z usuwaniem wyrobów zawierających azbest – głównie eternitowych pokryć dachowych – z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

W związku z tym do dnia 5 lutego 2016 roku Urząd Gminy Kęsowo (Referat Rozwoju Gospodarczego i Infrastruktury – pok. nr 5, tel. 523344091 wew. 15) przyjmuje wnioski od mieszkańców gminy planujących w 2015 roku wymianę pokrycia dachowego zawierającego azbest. Druk do pobrania tutaj.

Czytaj więcej...

Harmonogram zebrań wiejskich

ug tabliczkaSerdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do czynnego uczestnictwa w zebraniach wiejskich w swoich sołectwach. Szczegółowy harmonogram zebrań znajdziecie Państwo w dalszej części artykułu.

Czytaj więcej...

Prace komisji konkursowej dotyczącej otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych 2016

ug tabliczkaWójt Gminy Kęsowo zaprasza organizacje pozarządowe prowadzące działalność pożytku publicznego i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy (z wyjątkiem organizacji i podmiotów biorących udział w konkursie) do zgłaszania swoich kandydatów w celu zapewnienia ich uczestnictwa w pracach komisji konkursowej dotyczącej otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych 2016.

Czytaj więcej...

Rozliczenie podatku dochodowego emeryta lub rencisty za 2015 rok

krusKasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że zgodnie z art. 34 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2012 r., poz. 361, ze zm.) właściwe jednostki organizacyjne KRUS, co miesiąc pobierają zaliczki na podatek dochodowy od wypłacanych emerytur i rent rolniczych.

 

Czytaj więcej...

Informacja o nieodpłatnej pomocy prawnej i harmonogramie udzielania tej pomocy w Powiecie Tucholskim.

ug tabliczkaInformujemy, że zgodnie z ustawą  z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej ( Dz. U. z 2015 r. poz. 1255) Powiat Tucholski będzie realizował od dnia 1 stycznia 2016 r. zadanie zlecone z zakresu administracji rządowej polegające na udzielaniu nieodpłatnej pomocy prawnej. Wobec powyższego w Powiecie Tucholskim zostanie utworzonych 6 punktów pomocy prawnej, w których od dnia 1 stycznia 2016 r. będzie udzielana nieodpłatna pomoc prawna dla osób uprawnionych, o których mowa w art. 4 ust.1 ww. ustawy.

Czytaj więcej...

Otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w 2016 roku

ug tabliczkaWójt Gminy Kęsowo ogłasza otwarty konkurs ofert na wykonywanie zadań publicznych przez organizacje pozarządowe i inne podmioty w 2016 roku.

Czytaj więcej...

Składki na ubezpieczenie społeczne rolników w I kwartale 2016 r.

krusUchwałą nr 13 Rady Ubezpieczenia Społecznego Rolników z 3 grudnia 2015 r., miesięczna składka na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie w I kwartale 2016 r. została ustalona w wysokości 42,00 zł za każdą osobę podlegająca temu ubezpieczeniu. Osoby objęte wymienionym ubezpieczeniem na wniosek w ograniczonym zakresie opłacają 1/3 pełnej składki, tj. 14 zł.

Czytaj więcej...

XV Sesja Rady Gminy w Kęsowie

rgInformujemy, że na dzień 29 grudnia br. (wtorek) o godzinie 1300 w WDK Kęsowo zwołana została XV Sesja Rady Gminy w Kęsowie.

Czytaj więcej...

Gminna Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych

gops logoGminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kęsowie zwraca się z prośba o wypełnienie ankiety niezbędnej do opracowania Gminnej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych na lata 2016-2021 widniejącej w poniższym linku do strony internetowej.

https://www.interankiety.pl/interankieta/35ea99736d45f15242250c4183b554df

Dziękujemy

 

 

24 grudnia Urząd Gminy w Kęsowie będzie nieczynny

ug tabliczkaZgodnie z Zarządzeniem Wójta Gminy Kęsowo Nr 65/2015, dnia 24 grudnia br. Urząd Gminy w Kęsowie będzie nieczynny.

W przypadku konieczności zgłoszenia zgonu (zgon w dniach 23-25.12.2015 r.) należy zadzwonić pod nr telefonu: 730 253 730. Dyżur telefoniczny pracownika odbywać się będzie w dniu 25.12.2015 r. do godz. 1400.

Światowy Dzień Rzucania Palenia

papierosPaństwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tucholi przypomina, iż 19 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia. Z tej okazji Główny Inspektorat Sanitarny przygotował kampanię społeczną, w oryginalny sposób ukazującą skutki narażenia na dym tytoniowy. Motywem przewodnim kampanii są zniszczone płuca, które zostały „uwędzone” dymem tytoniowym i nie nadają się już do zdrowego i długiego życia. Hasło kampanii „Nie zawsze wędzone trzyma dłużej” uzupełnia przesłanie kampanii.

Czytaj więcej...

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przestrzega przed oszustami kradnącymi dane osobowe

krusW związku z sygnałami od rolników, że pod ich adresem zamieszkania pojawiają się osoby podające się za pracowników KRUS, żądające okazania dowodu osobistego, przekazów pocztowych itp. urzędowych dokumentów, z których spisują dane, rzekomo do weryfikacji, KRUS informuje, że nie prowadzi w terenie żadnej weryfikacji danych interesantów w ten sposób.

Czytaj więcej...

 

 

 

 

HERB szary

Dane kontakowe

Urząd Gminy w Kęsowie


ul. Główna 11
 89-506 Kęsowo


Telefony: 52 3344091, 52 3344089
Fax: 52 3344022
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.