Oficjalna strona Gminy Kęsowo

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Rozliczenie podatku dochodowego emeryta-rencisty za rok 2015

krusKRUS informuje, że z dniem 2 maja 2016 r. upływa termin składania zeznań podatkowych o wysokości osiągniętego dochodu w 2015 r. (formularz PIT-36 lub PIT-37).

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w zdecydowanej większości przypadków, tj. za ok. 1.128,3 tys. emerytów i rencistów, rozliczyła podatek i przekazała tym świadczeniobiorcom roczne obliczenie podatku przez organ rentowy (formularz PIT-40A).

Czytaj więcej...

Przebudowa dróg gminnych

15 04 2016W dniu 14 kwietnia Gmina Kęsowo ogłosiła przetargi na wykonie przebudowy kolejnych dróg gminnych.

Pierwsze ogłoszenie dotyczy odcinka Bralwenica – Wielki Mędromierz,  na którym zaplanowano poszerzenie jezdni  do 4m, wykonaniu nakładki o grubości 4 cm oraz umocnieniu pobocza na odcinku ok. 1500 m.

Drugi przetarg przewiduje przebudowę ulic w miejscowości Żalno. Na ulicy Kasztelańskiej wykonana zostanie nakładka na istniejącej nawierzchni z betonu asfaltowego  (warstwa ścieralna grubości 4 cm, długość odcinka 250 m, szerokość nawierzchni zmienna, około 3,5 m). Ulica Wiatrakowa otrzyma nową warstwę konstrukcyjną oraz nawierzchnię z kostki betonowej (grubość 8cm w obramowaniu krawężnikiem betonowym). Wykonany zostanie chodnik od drogi wojewódzkiej nr 240 do ulicy Szkolnej wraz z wykonaniem wyniesionego przejścia dla pieszych w ulicy Szkolnej. W ramach inwestycji przewidziano także stworzenie zjazdów do posesji, zatoki postojowej oraz azylu dla pieszych.

Utwardzenie kolejnych dróg gruntowych na terenie naszej gminy

thunibGmina Kęsowo zakończyła w tym roku przebudowę dwóch kolejnych dróg gruntowych na terenie naszego samorządu:

  • Droga na wybudowanie we Wieszczycach - utwardzono 330 metrów drogi - za kwotę 26 000 zł
  • Droga na terenie miejscowości Sicinki - utwardzono 450 metrów drogi za kwotę 32 500 zł

Zadania te wykonał Zakład Sprzętowo - Transportowy Czesława Pawłowskiego z Tucholi.

Czytaj więcej...

Spotkanie z prezesem ORLEN Upstream sp. z o.o.

ORLEN-thunibW dniu 12.04.2016 r. wójt Gminy Kęsowo Radosław Januszewski uczestniczył w spotkaniu z prezesem ORLEN Upstream sp. z o.o. Wiesławem Prugarem i dyrektorem Piotrem Kenarem, które dotyczyło przyszłych planów inwestycyjnych firmy na koncesji Chojnice - Wilcze.

Obszarem działalności ORLEN Upstream jest poszukiwanie, rozpoznawanie i eksploatacja złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w Polsce i na świecie.

Czytaj więcej...

Podwórko NIVEA przy Zespole Szkół w Kęsowie

podworka-niveaGmina Kęsowo gmina przystąpiła do projektu „Podwórko NIVEA”. Dzięki udziałowi w projekcie mamy szansę zdobyć nowy plac zabaw przy Zespole Szkół w Kęsowie, którego budowę sfinansowałaby firma NIVEA. Wiele jednak zależy teraz od mieszkańców naszej gminy ich aktywności i zaangażowania. Zachęcamy do głosowania na naszą lokalizację na stronie: www.nivea.pl/podworko od 5 maja.

Wakacyjne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników

krusW okresie wakacji 2016 roku KRUS organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników, których przynajmniej jedno z rodziców (prawnych opiekunów) podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników z mocy ustawy. Jeżeli rolnik ubezpieczony jest na wniosek w pełnym zakresie - ubezpieczenie powinno trwać nieprzerwanie co najmniej rok.

Czytaj więcej...

Akcja 500BUS

BUS500 baner dKampania promocyjna AKCJA 500BUS ma na celu promocję i zwiększenie świadomości korzyści wynikających z wdrożenia w Polsce rządowego programu RODZINA 500+.

Do naszej gminiy bus przyjedzie pod budynek GOPS w dniu 7 kwietnia od godziny 1700

Podczas spotkań w Gminach planowana jest dystrybucja ulotek informacyjnych, pomoc w wypełnianiu wniosków, przestrzeń do zadawania pytań i merytoryczne ich rozstrzyganie, a także okolicznościowe happeningi promujące wśród lokalnej społeczności zalety rządowego programu Rodzina 500+.

Więcej informacji na stronie Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy

Harmonogram dyżurów policjantów na terenie gminy

policjaW dalszej części artykuły przedstawiamy harmonogram dyżurów policjantów na terenie naszej gminy.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Łukaszem Schreiberem

SejmSerdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na  spotkanie z Posłem na Sejm RP Łukaszem Schreiberem, które odbędzie się 5 kwietnia od godziny 1300 w Wiejskim Domu Kultury w Kęsowie.

 

 

XVIII Sesja Rady Gminy w Kęsowie

rgInformujemy, że na dzień 31 marca br. (czwartek) o godzinie 1100 w WDK Kęsowo zwołana została XVIII Sesja Rady Gminy w Kęsowie.

Czytaj więcej...

Wymiar składek na ubezpieczenie społeczne rolników za II kw. 2016 r.

krusMiesięczna składka na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie za II kwartał 2016 r. wynosi 42 zł. Podstawowa miesięczna składka na ubezpieczenie emerytalno-rentowe wynosi 88 zł.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że zgodnie z Uchwałą nr 4 Rady Ubezpieczenia Społecznego Rolników z 3 marca 2016 r., miesięczna składka na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie za II kwartał 2016 r. wynosi 42 zł. Za osoby objęte wymienionym ubezpieczeniem na wniosek w ograniczonym zakresie składka miesięczna wynosi 1/3 pełnej składki, tj. 14 zł.

Czytaj więcej...

Dzień sołtysa

11 03 2016 thunibW dniu dzisiejszym o godzinie 1000 w Wiejskim Domu Kultury zostało zorganizowane spotkanie z sołtysami z okazji „Dnia sołtysa”. Na spotkaniu obecni byli także przedstawiciele lokalnych władz, a wśród nich Wójt Gminy Kęsowo Radosław Januszewski oraz Starosta Tucholski Michał Mróz.

Wszystkim sołtysom życzymy dużo zdrowia i szczęścia.

Czytaj więcej...

Przywrócenie Posterunku Policji w Kęsowie

policjaWójt Gminy Kęsowo 2 lutego br. po wcześniejszych konsultacjach z Komendantem Powiatowym Policji w Tucholi, wysłał pismo do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy w sprawie przywrócenia Posterunku Policji w Kęsowie. Odpowiedź z KWP w Bydgoszczy w załączniku.

 

"Modernizacja gospodarstw rolnych"

agroPowiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Tucholi we współpracy z Oddziałem Regionalnym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Toruniu zapraszają do udziału w szkoleniu rolników zainteresowanych złożeniem wniosków w ramach "Modernizacji gospodarstw rolnych" finansowanych z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020. Szkolenie odbędzie się w dniu 16 marca 2016 roku ( środa) w Książnicy Tucholskiej o godz. 1000

Wnioski w sprawie wyszacowania szkód w rolnictwie

ug tabliczkaUrząd Gminy w Kęsowie informuje, że do dnia 18 marca br. Przyjmuje wnioski w sprawie wyszacowania szkód spowodowanych złym przezimowaniem upraw.

Wzór wniosku dostępny jest tutaj.

 

 

 

 

 

HERB szary

Dane kontakowe

Urząd Gminy w Kęsowie


ul. Główna 11
 89-506 Kęsowo


Telefony: 52 3344091, 52 3344089
Fax: 52 3344022
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.